Річниці весілля, якими вони бувають, та що дарують

День весілля – особлива подія в житті кожного. Щороку подружжя відзначає дату пам’яті про свій святковий день у колі близьких та друзів. Назва весіль має дуже глибоке коріння і краще придумати навіть сучасним освіченим умам не під силу. Адже, в колишні часи люди набагато краще відчували природу і ототожнюючи кожну людини з нею знаходили ті істини, які сучасні психологи довго вчать в навчальних закладах.

Але для чого це потрібно? Адже, сучасна людина звикла відзначати тільки ювілейні дати весілля, не надаючи значення проміжним. Раніше люди більше вірили прикметам, яким їх навчали предки і суворо дотримувалися їх.

Можливо, сила переконання, а може і якісь вищі сили зберігали шлюб тих, хто робив все за правилами. Саме тому назви річниць весіль по роках знали абсолютно всі і особливих нагадувань їм не потрібно було.

Сучасній людині варто пояснювати чому саме назва весіль уособлюється з тими чи іншими предметами. Цим і займемося.

Отже, назва весіль:

День весілля називають зеленим. Оскільки молода сім’я, як і зелень, з якою в старовину порівнювали будь-який початок, дуже красива, свіжа, легка, але в той же час тендітна і незріла. Краще, якщо в цей день буде подаровано багато квітів із зеленню.

Ситцеве або ж Марлеве весілля

1 рік, 1 річниця весілля – Ситцеве Весілля
Перша річниця сімейного життя. Найскладніший рік позаду, молодята пізнали одне одного ближче, подолали справжнісінькі сімейні труднощі, зіткнулися з буденністю сімейних відносин.
Хороший подарунок на ситцеве весілля – красивий набір постільної білизни з бавовни, ситцю, шовку, атласу. Також на ситцеве річницю весілля можна дарувати молодому подружжю ковдри, подушки, ліжко. За традицією в першу весільну річницю прийнято випивати пляшку шампанського з дня весілля, завчасно приховану.

Паперове весілля

2 роки, 2 річниця весілля – Паперове Весілля
Дворіччя шлюбу. Другий рік – перевірка терпіння і терпимості в молодій сім’ї. Дуже часто до другої річниці в сім’ї з’являється малюк, і дуже важливо бути добрішими один до одного, щоб будувати дружну і міцну сім’ю. Папір – символ слабкості, тому тільки від чоловіка з дружиною залежить, чи зможуть вони зберегти рівновагу шлюбу.
Хороший подарунок на паперове весілля – шикарний, дорогий сімейний фотоальбом в тисненій палітурці, ексклюзивний блокнот, хороші книги, квитки на концерт з популярною знаменитістю або на хороший спектакль.

Шкіряне або ж Пшеничне весілля

3 роки, 3 річниця весілля – Шкіряне Весілля
3 роки спільного життя. Сім’я начебто міцна, але зміни в ній все ще відбуваються, відносини продовжують змінюватися як шкіра.
Найкращий подарунок на шкіряне весілля – це якісне чоловіче портмоне зі справжньої шкіри чоловікові сімейства і вишуканий шкіряний гаманець господині будинку. Також на шкіряну річницю весілля в якості елегантного подарунка зі смаком можна презентувати красиві вироби їз кришталю.

Лляне або ж Воскове весілля

4 рік, 4 річниця весілля – Лляне Весілля
4 роки разом. На святковому столі обов’язковим атрибутом повинні бути мерехтливі вогники, а в подарунок красиві свічки. Як перевірка подружніх відносин у день річниці запалюється парна свічка, яка повинна стояти в кімнаті протягом усього дня. Скільки годин вона простоїть, не згаснувши, стільки щасливих років проведуть чоловік з дружиною разом.
Чудовий подарунок на річницю лляного весілля – це красива скатертину на святковий стіл. Або ж це може бути чудовий, теплий плед, ошатний комплект постільної білизни, шикарне покривало, ароматичні свічки в химерно вигнутих канделябрах.
Цілком доречним подарунком на лляне весілля будуть предмети побутової техніки – пральна машина, мікрохвильова піч або кухонний комбайн.

Дерев’яне весілля

5 років, ювілей весілля – Дерев’яне Весілля
Дерев’яне весілля – перший ювілей подружнього життя. Дерево – теплий, домашній та затишний матеріал. За п’ять років подружнього життя пара вже встигла побудувати дім та завести дитину. Подарунок у цей день повинен символізувати ніжність та міць почуттів – скринька для прикрас, дерев’яний посуд, меблі.

По традиції вважалося, що чоловік сам повинен зробити який-небудь дерев’яний виріб для будинку, щоб довести, що він не розучився працювати руками. А дружина, в свою чергу, покриє цей виріб лаком на доказ своєї жіночої поступливості.

Найкращий подарунок на перший весільний ювілей молодої сім’ї – це красиві і міцні меблі з дерева – ліжко або диван, крісло або сімейний стіл.

Трояндове або ж Олов’яне весілля

10 років, круглий весільний ювілей – Трояндове або ж Олов’яне Весілля
Десятиліття спільного життя. В цей день чоловік дарує дружині букет, який нагадує їй її весільний букет. Крім того, обов’язкові подарунки з яскраво-червоних троянд, які говорять про кохання, яке вже пройшло випробування десятьма роками сімейного життя і яке не боїться ні шипів, ні життєвих перешкод.

У річницю трояндового весілля головний подарунок – червоні та рожеві троянди, букет яких з 7 штук і більше чоловік обов’язково повинен урочисто вручити своїй коханій дружині, а запрошені гості, які гуляли ще в день весілля, повинні танцювати парами і з трояндами в руках.

Скляне або ж Кришталеве весілля

15 років, 15 річниця весілля – Скляне Весілля
15 років спільного життя. Ця річниця – уособлення чистоти і ясності сімейних відносин, безхмарного щастя двох люблячих людей, яке настільки крихке, що може розбитися в будь-який момент. Це швидше ювілей віри в себе і в сім’ю.

Скляне весілля – це вже солідний термін, це вже ювілейна весільна дата терміном в 15 років, а тому подарунки на скляне весілля повинні бути дорогими, крихкими і зі смаком. На скляне весілля дозволено подарувати подружжю годинник, посуд, кришталь, невеликі, але притягуючі око, сувеніри.

Фарфорове весілля

20 років, весільний ювілей – Фарфорове Весілля
20 років шлюбу. У новий сімейний ювілей святковий стіл сервірується новим фарфоровим посудом, який показує збільшений (порівняно з фаянсової весіллям) достаток сім’ї.

Найкращий подарунок на порцелянове весілля – красивий фарфор, порцеляновий сервіз або просто дві чашки з порцеляни для чоловіка і дружини.

В ювілей 20 дня весілля прийнято подружжю разом викидати старий, битий або просто непривабливий посуд, приймаючи в дар нові столові вироби від гостей. А на святковому столі обов’язково красується новий сервіз з порцеляни.

Срібне весілля

25 років, ювілей весілля – Срібне Весілля
25-річний ювілей. Чверть століття прожита разом – це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного сімейного союзу. Срібне весілля прийнято відзначати разом з усіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібними кільцями і згодом носять їх разом з обручками протягом усього ювілейного року.

Подарунок на 25 ювілейну річницю дати весілля повинен бути тільки зі срібла: нехай він буде малий, або нехай це буде шкільна медаль, або срібна вилка, але подарунок повинен бути тільки зі срібла. При цьому подружжя в ювілей срібного весілля одягають на палець поряд із золотою обручкою срібний перстень.

Перлинове весілля

30 років, весільна кругла ювілейна дата – Перлинове Весілля
Тридцятиріччя шлюбу. Перли є символом бездоганних сімейних відносин, оскільки справжні перли ніколи не тьмяніють. А 30 років як 30 перлин, нанизані на нитку часу. В цей день чоловік підносить дружині перлинове намисто.

Цей подарунок – свого роду нагадування про ті сльози, що були пролиті дружиною під час сімейних негараздів, чоловік ніби перепрошує за свої невдалі слова і вчинки.

Найкращий подарунок на перлинове весілля – це перли, намисто з перлів, яке гості можуть купити окремо або у складчину. Також на 30 річний ювілей весілля можна спокійно дарувати будь-який з раніше перерахованих вище подарунків.

Полотняне, Лляне або ж Коралове весілля

35 років, ювілейна річниця весілля – Полотняне або Коралове Весілля
35 років спільного життя. Символом цієї річниці є полотняна скатертина, втілюючи собою мир, благополуччя і домашній затишок. Ця річниця – прославляння господині будинку, якій вдавалося всі ці роки зберігати тепло домашнього вогнища.

Найпопулярніший подарунок у річницю полотняною весілля – класичний комплект постільної білизни, або одяг для дітей, або килим, або плед.

Рубінове весілля

40 років весілля, ювілейна весілля – Рубінове Весілля
40 років подружнього життя. Рубін – це символ полум’яної любові. Він покликаний нагадати подружжю про ті почуття, що вони відчували, коли вирішили стати однією сім’єю.

Крім того, цей ювілей говорить про те, що близькість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. У цей день прекрасним подарунком для дружини стане кільце з рубіном від люблячого чоловіка.

Оптимальний подарунок в дату круглого весільного ювілею – або дорогоцінний ювелірну прикрасу з рубіном, або кошик фруктів гранатів і апельсинів. Також цілком прийнятним подарунків 40 ювілейну дату весілля буде річ для прикраси будинку.

Сапфірове весілля

45 років, ювілейне весілля – Сапфірове Весілля
45 років спільного життя. Символом цієї річниці є камінь вірності – сапфір. Вважається, що цей камінь не тільки позбавляє від важких дум, але і освіжає почуття, додає сили для боротьби з негараздами і хворобами.
У цей день подружжю дарують ювелірні вироби з сапфіром. Крім цього, цей ювілей відзначається разом з друзями, які були разом з подружжям всі ці роки.

У річницю сапфірового весілля подружжю прийнято дарувати будь-які ювелірні вироби, але ювелірні прикраси з каменем сапфіром – краще за все.

Золоте весілля

50 років весілля, півстоліття, круглий ювілей весілля – Золоте Весілля
П’ятдесятиріччя весілля. Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ця річниця святкується урочисто і пишно. Запрошують рідних і близьких, обов’язково дітей, внуків, правнуків, друзів і товаришів по службі. Головним подарунком на золоте весілля стають нові обручки замість тих, що були подаровані 50 років тому.

Адже золото могло потертися з роками, тому старі кільця передаються як сімейна цінність неодруженим внукам і правнукам. У день 50-річчя весілля можна влаштувати повторний обряд одруження.

Найкращий, і безпрограшний подарунок на ювілей золотого весілля – це золото в будь-якому вигляді і будь-якої концентрації.

Смарагдове весілля

55 років, ювілейна річниця весілля – Смарагдове Весілля
55 років шлюбу. Яскравість почуттів не втратиться з роками! Яскраво-зелений камінь смарагд повинен підтвердити те, що чоловік і жінка досі відчувають один до одного яскраві емоції.

Хороший подарунок на смарагдове весілля – багато зелені, квітів, а ще краще – кругосвітню подорож або хоча б подорож до Єгипту чи в Прагу.

Діамантове або ж Алмазне весілля

60 років, весільний ювілей – Діамантове або Алмазне Весілля
Шістдесятирічний ювілей. Діамант – символ цієї річниці, це найтвердіший з дорогоцінних каменів. Він символізує міцність шлюбного союзу. У цей день діти та онуки дарують подружжю прикраси з діамантами.
Хороший, але дорогий подарунок на 60 ювілейну річницю весілля – діаманти і алмази. Але якщо на цю ювелірну розкіш грошей немає, то цілком можна подарувати щасливому сімейству праску, кавомолку, блендер, міксер або електричний чайник.

Залізне весілля

65 років, ювілейна річниця весілля – Залізне Весілля
65 років шлюбу. Ця річниця – досить рідкісна подія, яка свідчить про міцність сімейних вуз, що за такий час стали твердими, як залізо.

Платинове, Вдячне або ж Благодатне весілля

70 років, ювілейне весілля – Платинове або Благодатне Весілля
70 років шлюбу. У цей день збирається разом вся сім’я: з дітьми, внуками і правнуками. Озираючись назад, подружжя розуміє, що така вірна і довга любов послана небом. І це є благодать і справжнє щастя.

У ювілейну річницю платинового або благодатного весілля подружжю найкращим подарунком буде споглядання всього свого сімейства разом, спілкування з онуками і дітьми, усвідомлення власної значущості для дітей.

Коронне весілля

75 років, ювілейна річниця весілля – Коронне Весілля
75 років шлюбу. Ця річниця вінчає довголітнє і щасливе життя люблячого подружжя. Святкується широким колом родичів, дітей і онуків.

У велику і страшно довгу ювілейну річницю коронного весілля обов’язково привітайте чоловіка і дружину теплими словами щирих привітань з такою кількістю щасливих років сімейного життя.

Дубове весілля

80 років, ювілейна річниця весілля – Дубове Весілля
80 років шлюбу. Ваше сімейне життя так само міцне, як дубові гілки і так само довго живе, як живе дубове дерево.

У цей день подружжю дарують дубові чотки.

Червоне весілля

100 років, самий круглий і найрідкісніший весільний ювілей – круглого ювілею і річниці весілля просто не буває: Червоне Весілля.

Хтось скаже, що так багато – разом 100 років, не живуть. А я скажу, що в житті іноді трапляються справжні чудеса, якщо у їх витоку ширяє справжня Любов, яка і тримає так довго разом дві люблячі душі.

Найкругліший в світі ювілей червона річниця весілля протяжністю в 100 років повинна бути самою класною і такою, що запам’ятовується в житті люблячих чоловіка і дружини.

100-річчя Ваших відносин. Звичайно, ця річниця зустрічається нечасто. Вашу сім’ю славлять всім світом! Назву сторічного ювілею не так давно запропонували подружжя-довгожителі Агаєв з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабеім. Вони прожили разом ціле століття.

Тож миру та любові вам!!!