Таємниці весільних букетів

Будь-яке весілля асоціюється з великою кількістю квітів. У давнину складання весільного букета вважалося особливим мистецтвом, до якого допускалися тільки найближчі люди для майбутнього подружжя. Спочатку букет нареченої складався тільки з білосніжних квітів і зелені. Зараз допустимо використання практично будь-яких композицій.

Квіти для складання весільного букета

Оскільки все торжество весільний букет повинен бути свіжим і яскравим, для його складання використовуються найбільш невибагливі квіти. Традиційно на піку популярності знаходяться троянди, орхідеї, тюльпани і фрезії. В залежності від вибору колірного оформлення весілля і аксесуарів нареченої, для весільного букета можна використовувати конвалії, маргаритки, фіалки, хризантеми, жасмин і ромашки. Також з давнини до “весільної” квітки належить білий піон, який уособлює фортецю сімейного життя молодят.

Трішки історії …

У Стародавньому Римі молоді наречені виходили заміж з букетом з часнику і розмарину. Вірили в те, що тільки ці рослини можуть стати запорукою щасливого і заможного життя.

На Далекому Сході нареченій пропонують базилік – запашну пряну рослину.

У давніх слов`ян замість букетика був вінок, який плели із запашних квітів і трав. За стародавніми повір`ями, ці трави відлякували злих духів.

Традиційно український букет складається із таким символічних рослин, як барвінок та сезонні квіти – починаючи від півників і півоній і закінчуючи айстрами та жоржинами. Щодо маків, то вони нетривкі й символізують вічний сон. Їх радять не давати до букетів та не вишивати на одязі.Складання форми для весільного букета

Неспроста найпоширенішою формою для весільного букета є куля. В давнину люди вірили, що багаторівневі квіткові композиції діють на відносини молодят, як гострі кути – приносять чвари і приводи для суперечок.

Також букети нареченої прийнято прикрашати атласними стрічками, адже вони символізують красу і чистоту.Декоруючи весільний букет, можна прикрасити його стразами або перлами, оскільки подібні прикраси з давніх часів вважається символом щастя і достатком.

А от від забобонів нікуди не дітися, вони торкнулися навіть весільного букету. Вважається, що свій букет наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. В особливих випадках його можна дати потримати нареченому чи матері. Лише за весільним столом дозволяється поставити його перед собою, а ввечері слід забрати до спальні.

Існує також традиція по киданню букета. Наприкінці весільної забави наречена кидає букет за спину – та із дівчат, котра його впіймає, наступною вийде заміж.

Отакий він весільний букет, має свої традиції, значимість… Щоб ваш букет був саме з вашим шармом, звертайтеся до флористів, і вони вам складуть та підберуть вашу композицію ! Тож гарного свята!!